Театр сучасного танцю “Ерідан” – це не просто народно-аматорський колектив, який вже понад 20 років несе в маси мистецтво сучасної хореографії в маленькому симпатичному місті Коломия, це велика сім’я, яка живе одним рухом, дихає одним стилем, володіє однією технікою.

Ерідан був створений у січні 1991 року, в той період, коли люди із засторогою ставились до сучасного танцю як явища на пострадянському просторі. Сьогодні можна тільки уявити наскільки не легко це було. Процес створення театру танцю, як творчої одиниці проходив поступово. Одразу не було окремої групи людей, які зібрались разом для створення колективу, а відбувалось це так..

У молодої 16-річної особи почувши про те, що в Коломию приїздить хореограф Портнягіна Неля, з’являється нестримне бажання оволодіти мистецтвом хореографії, випробувати себе в новій танцювальній течії на той час – сучасній. Згодом, танець для неї стає змістом життя, реалізацією своїх фантазій. Вже за пів року вона стає репетитором танцювального колективу “Астрей” під керівництвом Портнягіної Н.І. і завойовує свою першу почесну нагороду – приз глядацьких симпатій на Фестивалі Естрадно-Спортивного Танцю в м. Івано-Франківськ.

Згодом в колективі відбуваються зміни. В силу певних обставин хореограф танцювального колективу “Астрей” змушена була залишити свої починання на свого наступника, репетитора Тетяну Павлюк. Незважаючи на ці зміни, колектив успішно розвивався, кількість учасників зростала, але вже під новою назвою – театр сучасного танцю “Ерідан”.

В 1993 році театр сучасного танцю “Ерідан” на чолі з Тетяною Павлюк здобуває 1-у премію на Фестивалі естрадно-спортивного танцю “ФЕСТ” у м. Івано-Франківськ. Відбувається кропітка робота з дитячим складом, і вже в 1995 році вони стають переможцями цього ж фестивалю. Протягом 4-х років колектив бере активну участь та отримує 1-ші премії фестивалю.

Наступним досягненням для колективу була участь у Всеукраїнському телевізійному конкурсі “Зірки на сцену” у Києві. Було представлено дві хореографічні композиції – “Шлях до сонця” та “Мить життя”. Завдяки клопіткій праці учасників, театр сучасного танцю “Ерідан” стає фіналістом цього конкурсу.

З 2001 по 2003 рік колектив на чолі з наполегливим керівником Тетяною Павлюк намагався завоювати престижну сходинку на Всеукраїнському фестивалі дитячого мистецтва “Чорноморські ігри”, який проводиться кожного року на березі моря в смт. Скадовськ, Херсонської області. Кожного року театр сучасного танцю “Ерідан” з’являвся на фестиваль з новою програмою (обов’язкові три хореографічні композиції) і, не зважаючи на поразки, учасники продовжували наполегливо працювати. В липні 2004 року доля посміхнулась їм – 1-а премія в номінації “театр танцю”.

Цього ж року театр сучасного танцю “Ерідан” здобуває Гран-прі на Міжнародному фестивалі дитячого мистецтва “Зорепад”.

В 2001 році колектив святкує своє 10-річчя. Це було грандіозне театралізоване дійство, переповнена зала, люди аплодували стоячи. Комісія, переглянувши програму, яка складалась з 15 номерів, почесно присвоїла театру сучасного танцю “Ерідан” звання – Народного.

Не менш плодотворний для колективу став і 2005 рік. Дитяча група сучасного танцю “Ерідан” на фестивалі дитячого мистецтва “ХХІ століття” у Станіславі здобуває ІІ-гу премію. В листопаді 2005 року колектив вирушає в Польщу по запрошенню на концерти під гаслом “Дні України в Польщі”.

Значущою подією для колективу була робота з відомою професійною італійською співачкою In-Greed в м. Івано-Франківськ на святкуванні “Дня міста” у 2006 році.

30 березня 2007 року ТСТ “Ерідан” відзначає 15-річчя. Гостями програми був київський степ шоу балет «Narnia». Головною подією дійства був одноактний балет “Королівство Ночі” по мотивам фантастичної п’єси-казки для дорослих Моріса Метерлінка “Синя Птаха” (уривок). Сучасна лексика, 15-ти хв. тривалість, участь 30-ти найкращих учасників колективу, підбірка декорацій, світла і музичного матеріалу – допомогло людям відкрити для себе нову сторону сучасної хореографії, а для самих учасників – новий досвід.

В серпні 2007 році на міжнародному фестивалі дитячого мистецтва “Зорепад” молодша група театру танцю “Ерідан” здобула ще одну високу винагороду – Гран-прі.

Восени 2007 року колектив співпрацює як шоу-балет з відомою групою “Bad Boys Blue”. 

З листопада 2007 року театр сучасного танцю разом із коломийськими акторами та режисером Сергієм Кримським створивши молодий театр драми, готували виставу “Жмуток” на вірші Івана Франка. І 23 лютого 2008 року відбулась прем’єра вистави.

29 квітня 2008 року взяли участь у сольному концерті Марти Шпак в м. Рожнятів.

21 вересня 2008 року колектив взяв участь у концерті присвяченому Дню міста Калуш та в м. Брошнів з молодою талановитою співачкою Мартою Шпак.

15 листопада 2008 року в приміщенні Драматичного театру міста Івано-Франківськ відбувся творчий вечір відомого гурту “Дзвони”.

Молоді вихованці нашого колективу стали володарами ІІ та ІІІ премій на Міжнародному фестивалі “Захід – ХХІ століття” у місті Івано – Франківськ, який відбувся з 7 по 10 травня 2009 року.

А вже 30 – 31 травня 2010 року основний склад театру сучасного танцю “Ерідан” завоював дві перші премії на VІІ – Чемпіонаті з сучасного танцю в м. Києві. Запальна “Вулиця” шокувала професійне Київське журі. А композиція з перевтіленням бомжів на супер зірок зірвала шквал оплесків.

Дуже вдало відбулась співпраця з молодою, але вже досить відомою співачкою Світланою Весною на її сольному концерті, який відбувся у м. Стрий 13 вересня 2009 року.

1 – 3 травня 2010 року середня та старша групи нашого театру взяли два гран-прі на Всеукраїнському фестивалі “Інший вимір” м. Луцьк.

З початку 2011 року молодша група напружено працювала над новим матеріалом, для того щоб взяти участь у Міжнародному дитячо-юнацькому театральному фестивалі “Твоя сказка” в Болгарії. Протягом 8 днів (9-18 червня) наймолодші учасники колективу боролись за призове місце. Серед 40 танцювальних колективів з усього світу в номінації сучасна хореографія ТСТ “Ерідан” взяв першу премію.

У жовтні 2011 року колектив взяв участь у Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі “Галицькі Фрески” м. Тернопіль, де в тяжкій боротьбі здобули: середня група – другу премію, старша – третю.

З 30 квітня по 3 травня 2012 року, учасники колективу вдруге підкорили публіку та членів журі на фестивалі хореографічного мистецтва “Інший вимір” м. Луцьк, з композицією “1000 років до нашої ери”, за що гідно отримали І-у премію.

9 грудня 2012 року м. Київ, на телевізійному фестивалі “Ритмы Будущего” здобули І-шу, ІІ-гу, ІІІ-тю премії.

18 травня 2013 року учасники ТСТ “Ерідан” зробили ще один незабутній подарунок коломиянам – перший у місті Коломия мюзикл “Мама”. Півтора роки клопіткої та виснажливої роботи колективу вилились у повчальну емоційну виставу.

Потім знову перемога, І-ша премія на міжнародному фестивалі дитячого мистецтва “Зорепад 2013”, який відбувся в нашому рідному місті 19 серпня.

20 грудня 2013 року ТСТ “Ерідан” взяв участь у новорічному телевізійному проекті “Я – зірка”.

13 січня 2015 року в Києві в рамках фестивалю “Новий Рік на Софії” учасники колективу виступили зі заслуженою артисткою України Тетяною Піскарьовою на головній новорічній сцені країни.

15 лютого 2015 року на 25-му фестивалі естрадно-спортивного танцю “ФЕСТ” танцювальні композиції “Подих весни” та “Льодовиковий період 2” отримали 1-шу премію фестивалю. А солісток Вікторію Палійчук і Терезу Книгницьку жюрі визнали переможцями у конкурсі “Кращі танцюрист та танцюристка “Фест-2015”.

2 травня ТСТ “Ерідан” взяв участь у третьому Всеукраїнському фестивалі хореографічного мистецтва “Stanislaviv dance festival 2015”, на якому виборов І, ІІ та ІV місце у номінаціях Contemporary Modern, Street dance show та бальна хореографія.

4 червня 2015 року на Всеукраїнському чемпіонаті з хореографічного мистецтва “Art dance”, що проходив у м. Чернівці, ТСТ “Ерідан”здобув найвищу нагороду – Гран-Прі, представивши танцювальні композиції: “Медова феєрія”, “День народження”, “Домовички”, “Капітошка”, “Подих весни” та “Мальви”.

17 грудня 2015 року на благодійному концерті “Подаруй дітям свято” присвячений дню св. Миколая виступила народна хореографія ТСТ “Ерідан” із номером “Країна мрій”.

22 грудня 2015 року ТСТ “Ерідан” взяв участь у ІІІ Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі “ДансАвеню-2015, на якому здобув І, ІІ та ІІІ премію.

27 грудня 2015 року ТСТ “Ерідан” дебютував з виставою “У ніч на Миколая”, до котрої долучилися: зразковий ансамбль народного танцю “Дивограй”, клуб спортивно-бального танцю “Шанс”, київський сценарист Христич Тетяна та фахівець з аранжування Ґварамадзе Джамал.

31 січня 2016 року народна хореографія ТСТ “Ерідан” подарувала танцювальний номер “Веселкова країна” на конкурсі краси “Зимова Принцеса Коломиї 2016”. Водночас вихованка сучасної хореографії Анжеліка Ятчук отримала перемогу в конкурсі “Зимова Принцеса Коломиї 2016″ (категорія тінейджер).

8 лютого 2016 року ТСТ “Ерідан” виступив на фестивалі естрадно-спортивного танцю “ФЕСТ-2016, на якому відзначили грамотами керівника колективу Тетяну Чичук та хореографа-постановника Надію Чаленко.

10 лютого 2016 року Шоу-балет “Ерідан” виступив на святковому концерті “Закохані у свою справу” з номером “Закулісся”.

9 березня 2016 року виступити у Івано-Франківській обласній філармонії на тематичному концерті “Уклін Тарасові” запросили ТСТ “Ерідан” з танцювальною композицією “Русалонька” (за поемою “Русалка” Т.Г.Шевченка).

11 березня 2016 року народна хореографія ТСТ “Ерідан” виступили на творчому вечері соліста Василя Свищука “Я з піснею до Вас іду”.

3 травня 2016 року ТСТ “Ерідан” відсвяткував 25-річчя ювілейним концертом у МПК “Народний дім”.

14-15 травня 2016 року народна хореографія ТСТ “Ерідан” взяла 2 місце за хореографічну композицію “Веселкова країна” у номінації Формейшн Стилізований народний танець на міжнародному фестивалі в Польщі SILESIAN DANCE FESTIVAL 2016.

21 травня 2016 у МПК “Народний дім” відбувся концерт присвячений Міжнародному дню танцю. ТСТ “Ерідан” показав уривок з балету “Муха-Цокотуха” і хореографічну композицію “Веселкова країна”.

До дня захисту дітей, 30 травня 2016 року, ТСТ “Ерідан” показав балет “Муха-Цокотуха” для дітей з особливими потребами.

11 червня 2016 року ТСТ “Ерідан” зайняв 1 та 2 місце в номінації народний танець у відкритому чемпіонаті західного регіону “Кубок Карпат – 2016” у м. Яремче за танцювальні композиції “Сонячний віночок” та  “Веселкова країна”.

24 червня 2016 року учасники ТСТ “Ерідан” (Народна хореографія) взяли участь у XVI Обласному фестивалі хореографічного мистецтва “Сон літньої ночі 2016” м. Городенка та стали володарями кубка і грамоти “За високу виконавську майстерність та популяризацію мистецтва засобами народної хореографії”.

6-8 липня 2016 року в м. Одеса на I Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «ART ПРИЧАЛ – 2016» здобули чотири перші премії фестивалю.

19 серпня 2016 року театр танцю «Ерідан» взяв участь у презентації вокально-хореографічної композиції «Завітайте до нас в Коломию», яка відбулася на головній сцені міста під час святкування 775-ої річниці з часу першої писемної згадки про Коломию.

3 грудня 2016 року ТТ «Ерідан» виборов золото у ІІІ Всеукраїнському чемпіонаті з хореографічного мистецтва «Art dance 2017» у м. Івано-Франківськ.

15 грудня 2016 року ТТ «Ерідан» виступив на благодійному концерті «Подаруй дітям свято» присвяченому Дню Святого Миколая.

17 грудня 2016 року учасники ТТ «Ерідан» (народна хореографія) стали переможцями у Всеукраїнському танцювальному марафоні «Non-stop fest». Танцюристи вибороли 1 місце в номінації «Народна стилізація» (категорія 9-11 років).

18 грудня 2016 року група народної хореографії ТТ «Ерідан» виступила з хореографічною постановкою «Сопілка-чарівниця» на концерті «Майбутнє України» в МПК «Народний дім».

22 січня 2017 року ТТ «Ерідан» виступив на дитячому благодійному конкурсі моди та краси «Зимова принцеса Коломиї 2017».

19 лютого 2017 року народна хореографія ТТ «Ерідан» виступила на гала-концерті фестивалю «ФЕСТ» у м. Івано-Франківськ та отримала диплом за популяризацію народних традицій засобами хореографічного мистецтва.

24-26 березня у МПК «Текстильник» м. Рівне відбувся I Міжнародний багатожанровий фестиваль конкурсу мистецтв «Арт Центр талантів – 2017», на якому здобули чотири 1-місця за сучасну і 2-місце за народну хореографію, а також група народного танцю отримала приз глядацьких симпатій фестивалю.

13 травня 2017 року в Чернівцях на Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі «BUKOVINA FEST» театр танцю «Ерідан» здобув перші премії за «Кошачі історії» та дебютний номер «Веселковий настрій».

16 травня 2017 року ТТ “Ерідан” виступив із учасниками “Танцюють всі” на благодійному концерті в Коломиї.

19 травня 2017 року театр танцю «Ерідан» став фіналістом ІІІ Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «Art dance 2017».